Nowa technologia komunikacji

Postęp dzisiejszej technologi jak i intensywne tempo jej rozwoju sprawiają, że otaczający nas świat jak i jego innowacje oferuje nam coraz więcej możliwości komunikacji.

Począwszy przez tradycyjne rozmowy telefoniczne po video relacje . Jednak pierwotnym i wciąż dominującym sposobem niewypowiedzianej konwersacji jest jej pisemna forma za pomocą różnorodnych urządzeń takich jak Smartfon, laptop czy tablet.

Trudno sobie dziś wyobrazić, by w przypadku aktualnego lifestyle’u większości osób miało zabraknąć takiej metody nawiązywania relacji i rozmów. Dzisiejszy rozmówca ma do wyboru szereg komunikatorów wszelakiej maści. Jednym z aspektów który łączy wszystkie z nich, jest używanie powszechnie znanych “GIF’ow”, czyli krótkiej animacji odzwierciedlający dany nastrój bądź odczucia.W przypadku większości z nich obrazują one pozytywne emocje, a często ich styl oraz ukryta w nich treść wywołują bliźniacze uczucia u osoby, dla której jest dedykowany.

Śmieszne Gify mimo iż dawniej były domeną młodzieży, coraz częściej są stosowane przez użytkowników z najróżniejszych przedziałów wiekowych. To pokazuje w jakim tempie rozwija się technologia i z jaką siłą uderza we wszelakie grupy docelowe, co z pewnością ma też wpływ na nieformalne przybliżanie wzajemnych relacji każdej z nich. Niewątpliwą zaletą stosowania w naszych rozmowach śmiesznych gifów, jest to iż niejednokrotnie potrafią one swoją prostotą wyrazić więcej niż przysłowiowe “tysiąc slow” bądź tez sprawić, że przekażą one w naszym imieniu to, czego w danym momencie nie możemy sami zrobić słowem pisanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *